Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czym usunąć silikon z lakieru

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czym usunąć silikon z lakieru

    coś mało fotek...szkoda że odpadają Ci co byli w tamtym roku...

  • #2
    Czym usunąć silikon z lakieru

    Witam kolegów,

    Trochę mi głupio tutaj o tym pisać ponieważ muszę się przyznać do wpadki. Podczas szybkiego mycia na bezdotykowej bezmyślnie przytrzymałem strumień wody na swoim rekinie. Ciśnienie spowodowało wyrwanie plastiku z podstawy - solidne mięso puściłem pod swoim adresem no ale stało się. Efekt głupoty - rekin do wymiany

    Po demontażu starego rekina na lakierze pozostał duży placek silikonu, którym była uszczelniona podstawa. Czy macie jakiś sposób na usunięcie silikonu bez uszczerbku dla lakieru? Zastanawiam się nad zmywaczem/zmiękczaczem do silikonu, stosowanym w armaturach łazienkowych i kuchennych ale obawiam się, że może być zbyt agresywny dla lakieru.

    Komentarz


    • #3
      dobrze, że się obawiasz. to byłaby druga głupota odnośnie rekina :-)
      silikon raczej tylko mechanicznie się usuwa.
      a potem przepolerowanie fragmentu lakieru pastą tempo i dzida.

      Komentarz


      • #4
        Z grubsza kartą bankomatową,pozostałości "zwałkować"palcem.Podłoże musi być suche.Jeśli zajdzie potrzeba,przepolerować,ale raczej nie przypuszczam,aby zaszła potrzeba.
        Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

        Komentarz


        • #5
          Oczywiście najpierw okolice muszą być czyste, bez choćby 1 ziarenka piasku bo zrobisz sobie piękną, głęboką rysę.
          Jeśli trzeba będzie to miejsce przepolerować to czymkolwiek, byle nie pastą tempo!
          DetailerShop.pl Poznań - Profesjonalne kosmetyki samochodowe
          https://www.facebook.com/DetailingShopPoznan
          http://allegro.pl/my_page.php?uid=36933472

          Komentarz


          • #6
            Widziałem filmiki, na których polerowali cifem. Chyba nie tędy droga. Pasta tempo to dobry produkt do polerowania lakieru, specjalnie do tego opracowany. Bardzo dobre efekty daje również pasta Farecla G3, polecam.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez widelczyk
              Pasta tempo to dobry produkt do polerowania lakieru, specjalnie do tego opracowany. Bardzo dobre efekty daje również pasta Farecla G3, polecam.
              Najlepiej jeszcze na futrze/filcu do tego wiertarka (min 2500obr) i efekty będą spektakularne ... :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
              http://carsdetailing.blogspot.com/

              Komentarz


              • #8
                Do usuwania wszelkiego rodzaju klejów i innych badziewi używam
                leroymerlin.pl

                Spisuje się rewelacyjnie.
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X